Dlaczego warto oczyszczać powietrze w domu i w miejscu pracy?

O czyste powietrze w domu musimy dbać przez cały rok. Znajduje się wiele alergenów, wirusów, bakterii, roztoczy, czy smogu, mających ogromny wpływ na nasze zdrowie. Podróżując, stojąc w korkach, spacerując ulicami, czy siedząc w biurach znajdujących się w centrach miast, wdychamy powietrze pełne szkodliwych cząsteczek. Wyprowadzając się na wieś w poszukiwaniu dobrej jakości powietrza, narażamy się na ogrom pestycydów, którymi opryskiwane są pola. Ich wysoce toksyczny wpływ na nasze zdrowie, jest niepodważalny. Co wiec możemy zrobić?

Zadbajmy o to, by przynajmniej w naszych domach, powietrze było wolne od szkodliwych substancji.

Zanieczyszczone powietrze ma negatywny wpływ na życie osób z alergią, astmą i innymi chorobami układu oddechowego. Wraz z nadejściem wiosny, komfort życia alergików znacząco spada. Występują problemy z koncentracją, gdy zamiast o pracy czy nauce, myślimy o bólu związanym z zapaleniem spojówek, katarze czy kaszlu. Noc też nie jest łatwa, gdy budzą nas napady kichania, zatkany nos I kaszel. Filtracja powietrza domowego znacząco poprawi komfort naszego życia, wydajność pracy, dzieciom pomoże w koncentracji w czasie nauki a całej rodzinie zapewni spokojny sen.

Filtrując powietrze, ograniczamy również rozprzestrzenianie się patogenów, tym samym zmniejszając ryzyko zarażania się wzajemnego domowników. Nowoczesna technologia Flash Streamer, opatentowana przez firmę Daikin, przeniosła kwestie filtracji powietrza na zupełnie inny poziom. Wieloetapowa filtracja sprawia, ze nawet tak małe cząsteczki jak chorobotwórcze wirusy, usuwane są z powietrza w błyskawicznym tempie, co potwierdzają badania przeprowadzone w niezależnym instytucie, ale o tym dalej.

Dlaczego warto wybierać rozwiązania Daikin?

Będąc globalnym liderem branży HVAC-R, Daikin działa w oparciu o ponad 90-letnie doświadczenie i wiedzę, aby dostarczać najwyższej jakości produkty i rozwiązania. Oczyszczacze powietrza Daikin gwarantują komfortowy klimat wewnątrz domów, biur i przestrzeni komercyjnych na całym świecie. Bazując na tradycji, doskonałości technologicznej i konstrukcyjnej, oczyszczacze powietrza Daikin, dostepne w Salonie Elektro-Bud Rudniki, redukują zanieczyszczenia, smog, alergeny, wirusy i pleśń, zapewniając czyste powietrze i zdrowe środowisko w pomieszczeniach.

Co zyskujemy stosując oczyszczacze Daikin?


• Czyste powietrze dzięki aktywnemu wyładowaniu jonów plazmy i technologii Flash Streamer, który dezaktywuje bakterie i wirusy, w tym 99,9% wirusa SARS-CoV-2

• Wysokowydajny filtr HEPA do wychwytywania drobnych cząstek kurzu, który usuwa 99% drobnych cząstek o rozmiarze od 0,1μm do 2.5μm, bez konieczności wymiany do 10 lat

• Cisza, dzięki trybowi cichej pracy od 19 db(A)

• Jonizator powietrza

• Zabezpieczenie przed dziećmi

• Filtr przeciwzapachowy regenerowany przez Streamer

• Czujnik zapachów, kontroluje zapachy w pomieszczeniu

• Kontrola jakości powietrza z czujnikiem cząstek 2.5μm

• Natężenie przepływu powietrza 5,5 m3/min = 330m3/h

• Gwarancja 3 lata

• Certyfikaty PZH i British Allergy Foundation

• Obsługiwana powierzchnia w trybie oczyszczania ~41m2,

• Model MCK55W - Nawilżanie i oczyszczanie powietrza w jednym urządzeniu. Wydajność nawilżania 500 ml/h. Bezpieczne nawilżanie technologia Streamer eliminuje bakterie z filtra nawilżającego, a wkład z jonami srebra zapewni czystość wody

Co usuwa z powietrza oczyszczacz Daikin?

• Bakterie,

• Wirusy ( w tym wirusy GRYPY i SARS-CoV-2 ),

• Alergeny, w tym kurz,

• Grzyby, w tym pleśń,

• Pyły zawieszone PM10 i PM2,5,

• Formaldehydy,

• Nieprzyjemne zapachy.FLASH STREAMER – czyli czym i jak uderzamy w bakterie i wirusy.


Flash Streamer to technologia stosowana w urządzeniach DAIKIN, która umożliwia usunięcie z powietrza kurzu, zanieczyszczeń i patogenów. Ale jak właściwie działa ten system?

Streamer to rodzaj wyładowań plazmowych. Dzięki nim generowane są szybkie elektrony, które zderzają się z cząsteczkami tlenu i azotu, powodując ich uaktywnienie i zdolność do oksydacyjnego rozkładu bakterii i wirusów. Strumień po uderzeniu w wirusy doprowadza do rozkładu białek, które następnie są utleniane. Ten rodzaj wyładowań usuwa z powietrza także grzyby, alergeny czy szkodliwe substancje chemiczne. Technologia Streamer jest w pełni bezpieczna dla naszego zdrowia.

Testy wykazały, że technologia Flash Streamer stosowana w oczyszczaczach Daikin niweluje wirusa świńskiej grypy A(H1N1) i ptasiej grypy A(H5N1) oraz ponad 99,9% Koronawirusa (SARS-CoV-2).

Badanie dotyczące SARS-CoV-2 zostało przeprowadzone przez Daikin Industries LTD we współpracy z profesorem Shigeru Kyuwa z Wydziału Nauk Biomedycznych Uniwersytetu w Tokio oraz grupą badawczą kierowaną przez profesora Shgeru Morikawa z Wydziału Mikrobiologii Uniwersytetu Naukowego w Okayama.

Dowiedz się więcej: https://www.daikin-streamer.com/press/streamer_press_20200716_en.pdf

Gdzie, poza domami, warto stosować oczyszczacze powietrza?


Oczyszczacze powietrza marki Daikin to urządzenia dedykowane również do miejsc, gdzie wymagana jest szczególna czystość powietrza. Doskonale sprawdzają się w miejscach zlokalizowanych w centrach miast lub przy głównych szlakach komunikacyjnych, gdzie smog jest zjawiskiem powszechnym. Z powodzeniem można je stosować w obiektach związanych ze zdrowiem, odnową biologiczną czy rehabilitacją i regeneracją. Dzięki jonizacji nie tylko oczyszczają powietrze, ale także je elektryzują sprawiają, że jest ono świeże i pachnące jak po burzy. Zapewnisz sobie i swoim najbliższym czyste, zdrowe powietrze, bez smogu, alergenów i mikroorganizmów chorobotwórczych. Szybciej się zregenerujesz i odpoczniesz. Doskonałe do miejsc, gdzie przebywają małe dzieci, alergicy, osoby o obniżonej odporności czy osoby starsze.

Cicha praca dla odpoczynku i skupienia
Oczyszczacze powietrza Daikin wyposażono w tryb pracy, w ramach którego urządzenia pracują niezwykle cicho (emitowany dźwięk nie przekracza 19dB(A), co przypomina cichy, ludzki szept. W efekcie filtrując powietrze nie przeszkadzają one ani podczas pracy wymagającej skupienia, ani podczas wypoczynku, a nawet snu.

Technologia Flash Streamer, poza oczyszczaczami, dostepna jest również w klimatyzatorach Daikin, modele: Stylish, Ururu Sarara, Perfera, Perfera - jednostka przypodłogowa. Salon Partnerski Daikin firmy Elektro-Bud Pro, znajdujący się w Rudnikach, oferuje możliwość zademonstrowania działania oczyszczacza powietrza MCK55w. Pozostałe urządzenia, dbające o czystość powietrza I również posiadające Flash Streamer, są zaprezentowane w Salonie I można urządzenie włączyć I zobaczyć jak cicho pracuje.

Salon Partnerski Daikin firmy Elektro-Bud Pro w Rudnikach koło Częstochowy, zaprasza do obejrzenia oferty oczyszczaczy, klimatyzartorów I pomp ciepła. Jedynie klimatyzatory, zakupione w Salonach Partnerskich, mają przedłużoną gwarancję do 5 lat.